Ubezpieczenie samochodu - obowiązek każdego kierowcy

W Polsce każdy kierowca jest zobowiązany do posiadania ważnego ubezpieczenia OC na swój samochód - pamiętaj o tym! 

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie samochodu w inszury.pl?

Zakup ubezpieczenia samochodu przez inszury.pl to gwarancja niskich cen i najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Działamy transparentnie i kierujemy się wyłącznie dobrem naszego klienta, dlatego możesz mieć gwarancję uzyskania najlepszych i pewnych ofert!

Jak kupić ubezpieczenie samochodu przez internet?

Zacznij od porównania ofert - skorzystaj z naszego kalkulatora, sprecyzuj swoje potrzeby i wymagania i zapoznaj się z gotową propozycją. Wystarczy wybrać jedną z opcji, uiścić opłatę i cieszyć się nową polisą, bez konieczności wychodzenia z domu.

Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu?

Koszt ubezpieczenia samochodu zależy od wielu czynników, m.in. od wieku i doświadczenia kierowcy oraz jego historii, modelu, wieku i przebiegu auta, miejsca zamieszkania kierowcy oraz wybranego zakresu ubezpieczenia. Każdy przypadek jest indywidualny, więc koszty ubezpieczenia auta mogą się różnić w zależności od konkretnych okoliczności i wymagań kierowcy.

Ile kosztuje ubezpieczenie nowego samochodu?

Wiek samochodu jest jednym z czynników, które wpływają na cenę ubezpieczenia auta. Jednak należy wziąć pod uwagę też inne elementy, które składają się na jego koszt. Ostateczna cena ubezpieczenia samochodu jest zawsze ustalana indywidualnie, na podstawie konkretnych danych dotyczących samochodu i kierowcy. 

Ubezpieczenie samochodu - znajdź najlepsze OC i AC

Najlepsze ubezpieczenie samochodu to takie, które zapewnia odpowiednie zabezpieczenie i ochronę w razie wypadku lub kradzieży, a jednocześnie nie obciąża nadmiernie budżetu kierowcy. Właśnie dlatego powstało inszury.pl - znajdujemy i porównujemy najtańsze i najlepiej dopasowane oferty ubezpieczeń dla naszych klientów!

Koszt ubezpieczenia samochodu na LPG

Koszt ubezpieczenia samochodu na LPG w większości przypadków nie jest wyższy niż koszt ubezpieczenia auta z silnikiem benzynowym czy diesla. Warto jednak pamiętać, że wybór rodzaju paliwa, na jakim porusza się samochód, może wpłynąć na koszty ubezpieczenia w dłuższej perspektywie.

Ile mam czasu na ubezpieczenie samochodu po rejestracji?

W Polsce, po rejestracji samochodu w Urzędzie Komunikacji, kierowca ma 30 dni na wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia OC. W przypadku, gdy kierowca nie wykupi ubezpieczenia w wyznaczonym terminie, może być ukarany mandatem lub utracić prawo jazdy. W zależności od indywidualnych potrzeb, kierowca może również zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia AC (autocasco) lub dodatkowych opcji, takich jak assistance drogowe czy ochrona przed kradzieżą. W przypadku ubezpieczeń AC, czas na wykupienie ubezpieczenia może być dłuższy i jest zależny od ubezpieczyciela.

Jak sprawdzić ubezpieczenie samochodu po numerze rejestracyjnym?

Aby sprawdzić czy samochód jest ubezpieczony, można skorzystać z kilku sposobów, w tym m.in. sprawdzić platformę CEPiK - Centrum Ewidencji Pojazdów i Kierowców. W tym celu należy wejść na stronę cepik.gov.pl i wybrać zakładkę "Sprawdź OC". Można również skorzystać z pomocy naszego konsultanta, który nie tylko pomoże w zakresie doboru najkorzystniejszych ofert ubezpieczenia, ale i pomoże w sprawdzeniu statusu polisy OC.

Jak obniżyć cenę ubezpieczenia auta?

Obniżenie ceny ubezpieczenia samochodu można osiągnąć przede wszystkim zachowując dobrą historię jako kierowca - kierowcy, którzy przez dłuższy czas nie mieli wypadków i szkód, zazwyczaj mogą liczyć na niższą składkę ubezpieczeniową. Szukając najlepszej ceny warto też porównać oferty różnych ubezpieczycieli i wybrać tę, która będzie najkorzystniejsza pod względem ceny i zakresu ochrony. Można też zdecydować się na wybór kilku ubezpieczeń u jednego ubezpieczyciela - wielu ubezpieczycieli oferuje rabaty dla klientów, którzy wykupili kilka ubezpieczeń, np. OC, AC i NNW.

W jakiej firmie najlepiej ubezpieczyć samochód?

Decydując się na zakup ubezpieczenia auta przez stronę Inszury.pl można liczyć nie tylko na atrakcyjną cenę polisy ale i pełne bezpieczeństwo w trakcie i po jej zakupie. Współpracujemy wyłącznie z zaufanymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, dlatego niezależnie od tego, którego ubezpieczyciela się wybierze, można mieć gwarancję najwyższej jakości usług.